BEHÁME PRE SRDCE

2019

Ahoj bežec. Chceme ťa pozvať na 2.ročník charitatívneho behu – Beháme pre srdce 2019. Pre tento rok sme sa rozhodli podporiť detský mobilný hospic – Pod krídlami Dominiky. Veríme, že si so sebou donesieš športové nadšenie a daruješ tento deň deťom, pre ktoré je každý deň výnimočný. Opäť sa stretneme na starom dobrom mieste - v Amfiteátri Rača. Ale, nemusíte sa báť 😉! Tentokrát to nebude žiaden „strmák“. 😊


O podujatí

Názov podujatia: Beháme pre srdce

Usporiadateľ: LAMU, o.z.

Dátum: 29. 9. 2019

Ročník: 2. ročník


Registrácia a poplatok

Miesto: Bratislava, Amfiteáter Rača

Prihlášky: Prihlásiť sa môžete cez online prihlasovací systém na stránke www.behamepresrdce.sk alebo osobne v realitnej kancelárii Directreal. Žitná 1, Bratislava - Rača, na 1. poschodí nad reštauráciou Sedmička. Osobne sa môžete registrovaťv pracovné dni v čase od 9:00 hod do 16:00 hod.


Počet účastníkov je limitovaný na 800 štartujúcich.


Štartovné: 13 eur. Výťažok zo štartovného bude odovzdaný detskému mobilnému hospicu – Pod krídlami Dominiky

Účet: SK91 0200 0000 0039 7920 1858

Program:

  • Začiatok podujatia o 10:00
  • Slávnostné otvorenie o 10:30
  • Štart pretekov o 11:00

Sprievodný program:

Milí priatelia 😊 Tento rok sme si pre vás okrem behu pripravili aj bohatý program. Celým podujatím nás bude sprevádzať známa moderátorka Vera Wisterová. Ako vlani, aj tento rok pobeží s č. 1 náš ambasádor Matej Sajfa Cifra, ktorý nesklamal. Ochotne a rád podporuje aj tento ročník, v ktorom sme sa rozhodli pomôcť detskému mobilnému hospicu – Pod krídlami Dominiky. Na pódiu sa predstavia známi, populárni umelci: Kali, Dominika Mirgová, Gizka Oňová, Lea Danis a ďalší.

O zábavu pre deti sa bude starať Benitim. Tí, ktorí sa rozhodnete nebežať, a prídete povzbudiť športový výkon a podporiť dobrú vec, na pamiatku si môžete odniesť pamätnú fotografiu z DIRECTFOTO. Pre hladošov budú pripravené stánky s občerstvením.

O paliatívnej starostlivosti nám prídu porozprávať odborníci z tejto oblasti. Našim záujmom je, aby sa o túto spoločensky okrajovú témú ľudia začali zaujímať čo najviac. Milí bežci, každý jeden z vás dostane v cieli pamätnú medailu a jeho číslo bude zaradené do tomboly.

Nezabudnite nás sledovať na Facebooku a Instagrame, kde vás budeme o všetkom informovať. Nezabúdajte! Tento deň venujme deťom, pre ktoré je každý deň výnimočný.
 

Ďalšie pokyny pre pretekárov

Prezentácia: Pretekári si budú môcť vyzdvihnúť štartovné balíčky v dňoch od 24.09.2019 do 28.09.2019 v čase od 09:00 hod do 16:30 hod v realitnej kancelárii Directreal. Kancelária sa nachádza na ulici Žitná 1, Bratislava - Rača, na 1. poschodí nad reštauráciou Sedmička. Registrácia bude možná aj v deň podujatia na mieste, pokiaľ sa nenaplní limit bežcov.

Pri prezentácii každý pretekár dostane s štartovým číslom aj identifikačný čip, pomocou ktorého vám bude zmeraný čas.

Štartové číslo aj s čipom je každý pretekár povinný nosiť na určenom mieste počas celých pretekov, prebehnúť cez štart, všetky kontrolné stanovištia a cieľ. Bez čipu vám nebude zmeraný čas.

Ako sa dostanem na miesto pretekov?:Najideálnejšie bude, ak sa na miesto akcie dopravíte MHD (Električka č. 5, č. 3 – vystúpite na zastávke Cintorín Rača a potom pešou chôdzou cca 13 minút k Amfiteátru). Podujatie sa koná v blízkostí frekventovaných a obytných zón. Organizátor podujatia pre tieto účely nezabezpečuje parkovanie. Je potrebné, aby ste sa na štart dostavili na čas.Trať

Dĺžka: 6 km

Štart/Cieľ: Knižkova Dolina

Trať: Pre tento ročník sme si pre vás nepripravili žiadne namáhavé prekvapenie. Trať bude takmer rovinatá s miernym prevýšením. Pretekať budeme na okruhu dlhom 1,5 km, ktorý prebehneme štyrikrát.Bude lemovať Amfiteáter. Bežci budú môcť počas celého behu nasávať atmosféru podujatia a tí, ktorí nepobežia, budú môcť bežcov nepretržite povzbudzovať.

Štartujeme v Knižkovej Doline pri Amfiteátri. Ďalej budeme pokračovať po ulici Pri kolíske smerom k Popolnej. Tesne pred obytnou zónou bude otočka a pokračovať budeme po ulici Pri kolíske smerom na Stúpavsku. Vybehneme po poľnej ceste k viničom. Tí, ktorým nepôjde o čas, sa môžu v tomto úseku pokochať krásnou panorámou. Budete mať krásny výhľad na celú Raču. Tu bude ďalšia otočka a po ulici Pri kolíske sa vrátime k štartovaciemu a zároveň aj cieľovému poľu.

Kategórie: Bez výkonnostných kategórií. Budeme bežať pre dobrú vec. Ak si však budete chcieť urobiť osobný rekord, štart bude rozdelený na dva sektory. V 1. sektore budú tí, ktorí sa budú chcieť popasovať s časom a v 2. sektore budeme my ostatní, ktorí sa rozhodneme trať absolvovať prechádzkovým tempom. Nezabudnime však, víťazmi sme všetci.

Časový limit: Čas každého pretekára bude meraný prostredníctvom časomiery, ktorú zabezpečí VOS-TPK. Keďže všetci bežíme pre dobrú vec, čas v tomto prípade nebude zohrávať hlavnú rolu.Na zdolanie trate nebude potrebný žiaden časový limit.

Mapa

Hlavný partner


Mediálny partner


Partner